Koronawirus – pakiet wsparcia klubów poszerzonyPolski Związek Piłki Siatkowej w trudnym czasie pandemii wyszedł naprzeciw klubom I i II Ligi i zdecydował o rozwiązaniach korzystnych dla klubów i łagodzących ekonomiczne skutki COVID-19 poszerzając je o kolejne udogodnienia.

Podczas ostatniego, zdalnego posiedzenia Prezydium Zarządu na wniosek Wydziału Rozgrywek PZPS poszerzyło pakiet wsparcia dla klubów. Zniesione zostały opłaty za zmianę terminu meczu w sezonie 2020/2021, określonych w Komunikacie Organizacyjnym PZPS na sezon 2020/2021 w punkcie XII 6., w przypadku porozumienia się zespołów do rozgrywania meczów awansem z drugiej rundy w rundzie pierwszej oraz w przypadku, gdy zespoły nieprzebywające na kwarantannie porozumieją się co do rozegrania swoich meczów w innym terminie niż wyznaczony w terminarzu przed sezonem. Chodzi o sytuacje związane z zakażeniami koronawirusem.

Jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych  sezonu 2020/2021 Zarząd PZPS zdecydował, że regulacjach na sezon 2020/2021 znalazły się zapisy dotyczące kosztów ponoszonych przez kluby oraz części zobowiązań finansowych, które są pokrywane przez Związek.

PZPS postanowił obniżyć opłaty zgłoszeniowe do rozgrywek na sezon 2020/2021 oraz opłaty administracyjne za potwierdzenie ważności licencji. Tym samym opłaty wnoszone przez kluby szczebla centralnego zmalały od 25 do nawet 50%.

Ponadto Zarząd Związku postanowił pokryć koszty delegacji sędziowskich sędziego pierwszego i sędziego drugiego we wszystkich meczach I rundy fazy zasadniczej w rozgrywkach seniorskich na szczeblu centralnym zarządzanych przez PZPS (tj. I Ligi Kobiet, II Ligi Kobiet oraz II Ligi Mężczyzn). Co więcej, utrzymana została decyzja o opłaceniu przez PZPS sędziów głównych/kwalifikatorów w całym sezonie rozgrywkowym 2020/2021 w II Lidze Kobiet i II Lidze Mężczyzn.